NMS Series1000W1000VA Φωτοβολταϊκός μετατροπέας
  • NMS Series1000W1000VA Φωτοβολταϊκός μετατροπέαςNMS Series1000W1000VA Φωτοβολταϊκός μετατροπέας
Παράμετροι απόδοσης
Παράμετροι εισόδου
Μέγιστη φωτοβολταϊκή τάση ανοιχτού κυκλώματος: 150V DC, το οποίο περιορίζει το ανώτατο όριο της τάσης ανοικτού κυκλώματος των συνδεδεμένων ηλιακών συλλεκτών για να εξασφαλιστεί η ασφαλής λειτουργία του μετατροπέα.
2. Παράμετροι εξόδου
Τάση εξόδου AC: 230V AC ± 5%, σταθερό εναλλασσόμενο ρεύμα εξόδου, το εύρος διακύμανσης τάσης ελέγχεται σε ένα μικρό εύρος και μπορεί να παρέχει σταθερή τροφοδοσία για το φορτίο.
Εύρος συχνοτήτων: 50Hz/60Hz (αυτόματη ανίχνευση), η οποία μπορεί να προσαρμοστεί αυτόματα στα πρότυπα συχνότητας πλέγματος διαφορετικών περιοχών και είναι βολικό για χρήση σε διάφορες περιοχές του κόσμου.
Χαρακτηριστικά
Μέγιστη παρακολούθηση σημείων ισχύος (MPPT): Ο ενσωματωμένος ηλιακός φορτιστής 40A MPPT μπορεί να προσαρμόσει δυναμικά το σημείο εργασίας έτσι ώστε ο ηλιακός πίνακας να λειτουργεί πάντα κοντά στο μέγιστο σημείο ισχύος, να βελτιώσει την αποτελεσματικότητα της παραγωγής ενέργειας του ηλιακού πίνακα και να χρησιμοποιήσει πλήρως τους ηλιακούς ενεργειακούς πόρους.
Σενάρια εφαρμογής